Bańki mydlane – jak zrobić płyn i dobrać akcesoria

Bańki mydlane kojarzą się przede wszystkim z małymi butelkami z odpowiednią zakrętką, na której umieszczana była pętla. Cóż, czasy się zmieniły i za sprawą artystów ulicznych i odpowiednich firm wylansowano modę na bańki wielkich rozmiarów, które tworzy się dzięki dobraniu odpowiednich składników do płynu, ale także stworzono odpowiednie gadżety, dzięki którym można zmieniać kształty mydlanych tworów. Jak zrobić płyn do tworzenia baniek mydlanych? Jak i gdzie kupić akcesoria? Czym profesjonalny sprzęt będzie różnić się od własnoręcznie zrobionych gadżetów? Służymy radą w dziedzinie baniek mydlanych i oprócz standardowych metod pokażemy Wam także automatyczne wytwornice do baniek mydlanych.

Jak zrobić płyn do baniek mydlanych? 

Kompozycja składników wydaje się być bardzo prosta i niezłożona. Czy wystarczy dodać trochę pieniącego się środka do wody i liczyć na dobre efekty? To zależy na jakie efekty liczymy. Nawet przy przypadkowej kompozycji składników jakieś bańki uda się stworzyć. Pierwszym i podstawowym składnikiem jest oczywiście woda. Może być to woda z kranu, jednak doradza się zastosowanie wody destylowanej, która kosztuje zwykle parę złotych i zagwarantuje odpowiednie parametry fizyczne. Na drugi ogień idzie oczywiście płyn do mycia (naczyń) – byle się dobrze pienił. Zwykłe Fairy za parę złotych daje dobre efekty – wszelkie opcje zapachowe tylko dodadzą aromatu naszym bańkom. Ostatnim i prawdopodobnie mniej znanym składnikiem jest gliceryna, która odpowiada za sprężystość i wytrzymałość baniek. To dzięki niej mogą osiągnąć duże kształty i utrzymywać się długo w powietrzu. Co więcej, to zawartość gliceryny dodaje bańkom koloru! Glicerynę można nabyć właściwie w każdej aptece, a małe opakowanie za parę złotych starczy na ponad cztery litry przygotowanego płynu.

Przygotowanie płynu

By bańki mydlane były duże i cieszyły oko trzeba przyjrzeć się sposobowi przygotowania płynu i proporcjom poszczególnych substancji. Płyn, który wraz z wodą stworzy pianę musi być w stosunku jednej części płynu do 10 części H20. Oczywiście jest to wartość szacunkowa. Wszystko zależy od stopnia spienienia. Po wymieszaniu dodajemy powoli glicerynę. Zwykle na jeden litr płynu przypada łyżka gliceryny. Niestety ciężko przewidzieć, jaka ilość jest przesadą, więc dodajemy ją powoli z rozwagą i sprawdzamy po drodze, jakie przynosi to efekty. Oczywiście profesjonalne sklepy tworzą dwa typy płynów – do baniek małych i dużych (różnią się swoimi właściwościami i proporcjami składników). Jeśli nie chcecie samodzielnie przygotować płynu warto zapoznać się z ofertą Tuban.pl, gdzie kupicie gotowy preparat: https://www.tuban.pl/pol_m_PLYN-DO-BANIEK_Plyn-do-malych-baniek-1074.html.

Dobór akcesoriów

W tym wypadku ciężko jest konkretnie doradzić przy wyborze odpowiednich gadżetów. Głównym kryterium będzie tutaj wielkość baniek – do mniejszych potrzebujemy małej butelki i niedużej pętli. Z kolei do dużych baniek tworzone są specjalne pętle ze sznura w różnych kombinacjach dające przeróżne efekty i rozmiary (np. można przy pomocą specjalnych splotów osiągnąć ogromne bańki). Dla osób lubiących maszyny polecamy wytwornice, które należy jedynie uzupełnić płynem i ustawić częstotliwość i rozmiar wypuszczanych baniek. Jest to raczej opcja wybierana przez firmy z branży reklamowej, filmowej i imprezowej. Wytwornice są bardzo wygodne i zapewniają ciągłość pracy, jednak trzeba się liczyć z większymi kosztami.