ciąża

Co nosić w ciąży, aby zapewnić sobie wygodę?

Powiększający się brzuszek podczas ciąży jest powodem do dumy, niestety z czasem może powodować pewne trudności z komponowaniem naszych codziennych strojów. Pomimo faktu, że w momencie, kiedy jest on już naprawdę duży zazwyczaj wiele pań raczej nie chodzi już regularnie do pracy- każda z nas za pewne chciałaby zawsze dobrze wyglądać i dobrze czuć się w swojej skórze. Pojawia się więc oczywiste pytanie o to, czy kupować specjalną odzież ciążową, czy może zainwestować w takie ubrania, które sprawdzą się zarówno na okres ciąży, jak i będzie można je nosić później, już po urodzeniu dziecka.

Spodnie i spódnice posiadające specjalny pas

Zazwyczaj odzież ciążowa to takie modele spodni oraz spódnic, które tylko tym różnią się od swoich klasycznych wersji, że posiadają specjalny, elastyczny i miękki pas na brzuch. Jest on wykonany z materiału, który pozwala na odpowiednie podtrzymanie spodni czy spódnicy, ale też zbytnio nie uciska brzucha. Tego rodzaju odzież jest komfortowa i w szczególności przypadnie do gustu paniom, które nigdy nie chodzą w spódnicach, a wszystkie posiadane przez nich spodnie na pewnym etapie ciąży są już zbyt małe lub po prostu się nie dopinają.

A może coś bardziej uniwersalnego?

Oprócz typowej odzieży ciążowej możemy też postawić na takie ubrania z garderoby casualowej, które nie są typowo ciążowe, ale nadają się do noszenia w ciąży. Spódnica ciążowa może posiadać specjalny pas na brzuch, ale z powodzeniem sprawdzi się także spódnica w fasonie dopasowanej tuby, która ładnie dopasowuje się do kształtów ciała np. https://www.niren.pl/pl/c/Spodnice-damskie/73. Wykonana z miękkiej dzianiny, nie powinna być zbyt opinająca, ale też jest na tyle elastyczna, aby dopasować się do naszej figury w momencie, kiedy będziemy miały brzuszek jak i w sytuacji, kiedy już go nie będzie. W efekcie, taka spódnica może towarzyszyć nam przez cały czas, a nawet sprawdzi się jako spódnica po ciąży, kiedy brzuch stopniowo będzie się zmniejszał, ale nie dokona się to od razu z dnia na dzień. 

Koszule i swetry typu oversize

Kolejną, wprost idealną propozycją ubrań są te w fasonie typu oversize, czyli tuniki, koszule czy też swetry, które i tak byłyby na nas za duże, a dzięki temu mają spory zapas miejsca na to, aby ewentualnie pomieścić powiększający się brzuszek. Bardzo często ubrania w takim fasonie są po prostu ubraniami na luzie, nastawionymi na wygodę i wysoki komfort noszenia, co również sprawia, że bardzo docenimy je podczas ciąży. Luźniejszą koszulę czy też obszerniejszy sweter z powodzeniem założymy przed ciążą, w ciąży jak i po ciąży, za pewne więc będziemy zadowolone z jego praktycznego charakteru.

Jak więc widać, panie w ciąży mają sporo możliwości wyboru odzieży, w której będą czuły się pięknie. Spory wybór dedykowanej odzieży ciążowej to jedno, ale też do dyspozycji pozostają inne ubrania, które będzie można wykorzystać także po urodzeniu dziecka. Warto też przeanalizować zawartość swojej garderoby pod kątem tego, czy faktycznie nie posiadamy już takich ubrań, w których większy brzuch nie stanowiłby problemu.