Garnitur komunijny – na jaki się zdecydować?

Czasem wszystkie dzieci komunijne z danej parafii są zobowiązane mieć taką samą, skromną albę, którą szyje się na miarę dla każdego dziecka. Coraz częściej jednak mamy do czynienia z sytuacją, kiedy to rodzice mogą sami zadecydować o tym, co ubierze ich dziecko na to ważne, religijne wydarzenie. Takie rozwiązanie daje rodzicom spore pole do popisu, ale też może stanowić niemałe wyzwanie. Garnitury komunijne są bowiem bardzo różnorodne, trzeba więc zadecydować, jaka opcja będzie najlepsza

 

Kolorystyka garnituru oraz ilość elementów

 

Przez ilość elementów rozumiemy tutaj to, czy zdecydujemy się jedynie na spodnie z kamizelką czy też pokusimy się również o marynarkę. Bardziej kompleksowym rozwiązaniem są pełne zestawy, w ramach których garnitury Extex dla dzieci (Junior)to uniwersalny komplet na każdą pogodę- ciepła marynarka sprawdzi się bowiem także i w chłodniejsze, majowe dni lub też wtedy, kiedy dzień będzie deszczowy. Do określenia pozostaje także kolorystyka takiego garnituru. Standardowo, do naszej dyspozycji pozostaje kolor czarny, szary, grafitowy, granatowy, a także wyjątkowo- także i biały. Białe garnitury komunijne doskonale wpisują się w charakter okoliczności, jednak są najmniej praktyczne z punktu widzenia ich ponownego użycia.

 

Garnitur dziecięcy także powinien być wygodny i dopasowany

 

A mowa tutaj nie tylko o dopasowaniu garnituru do typu urody malucha tak, aby prezentował się korzystnie, ale i pod kątem właściwego rozmiaru oraz kroju. Dziecko powinno taki garnitur przymierzyć wcześniej i samo określić, czy dany model będzie dla niego komfortowy w noszeniu. Rodzice natomiast powinni zwrócić uwagę na skład garnituru oraz jego jakość. Przymiarka przed uroczystością pozwala także na określenie, jakie drobne poprawki krawieckie trzeba będzie wykonać. Dzięki nim garnitur będzie wyglądał tak, jakby był szyty na miarę. Jednakże, ze względu na fakt, że dzieci potrafią bardzo szybko rosnąć, przymiarka nie powinna odbywać się ze zbyt dużym wyprzedzeniem.