Gdzie wybrać się na długi weekend majowy z dzieckiem?

W tym roku weekend majowy może być naprawdę długi, wystarczy postarać się o 3 dni urlopu, aby zyskać 9 dni wolnych. Dziewięć dni to dużo czasu, który pozwala zaplanować ciekawą podróż. Gdzie warto wybrać się w długi weekend majowy z dzieckiem?

 

  1. Miłośnicy turystyki górskiej z dzieckiem z pewnością powinni na ten weekend wybrać góry. Pogoda zapowiada się cudowna, więc z pewnością przemierzanie długich, górskich tras z plecakiem na plecach to będzie wspaniały i zdrowy sposób na spędzenie majowego urlopu. Aby uniknąć tłumu turystów, zamiast Tart warto zastanowić się nad wyjazdem w mniej uczęszczane góry. Wybór może paść na Sudety, Beskidy czy Bieszczady.
  2. Kraków – miejscem, w którym warto spędzić majówkę z dzieckiem jest też Kraków. Miasto pełne zabytków, interesujących miejsc i oferujące szereg atrakcji dla odwiedzających je gości, będzie z pewnością doskonałym wyborem dla osób ceniących miejskie zwiedzanie. Aby zapewnić sobie maksymalny komfort i wypoczynek dobrze będzie wybrać także dobrej jakości hotel, warto wspomnieć tutaj o – https://imperial-hotel.pl/#opinie.
  3. Paryż – majówka to czas kiedy warto pomyśleć także o zagranicznych podróżach z dzieckiem, mając do dyspozycji 9 dni możemy wyruszyć w naprawdę daleką podróż. Zastanawiając się nad miejscem docelowym warto wziąć pod uwagę Paryż. To francuskie miasto zakochanych w kwietniu i maju jest szczególnie zachwycające. Piękno architektury Paryża połączone z wybuchającą kwiatami i zapachami wiosną to coś, co oczarowuje każdego, kto odwiedzi to miast wiosną. Będąc wówczas w Paryżu koniecznie trzeba udać się do Wersalu, a właściwie do jego ogrodów.
  4. Wiedeń to kolejne miasto, które warto odwiedzić wiosną i podobnie jak w przypadku Paryża, także we Wiedniu należy koniecznie odwiedzić z dzieckiem ogrody letniej rezydencji władców tego kraju. Habsburski Schonbrunn robi o tej porze roku wspaniałe wrażenie. A miłośnicy mocnych wrażeń z pewnością chętnie skorzystają z atrakcji jakie oferuje Prater – ogromne wiedeńskie wesołe miasteczko.
  5. Tokaj – weekend majowy warto spędzić z dzieckiem także na Węgrzech. Jednym z takich miejsc godnych polecenia na weekend majowy jest region Tokaju, gdzie można kosztować wspaniałego wina i zwiedzać klimatyczne piwniczki i winnice, których pełno jest w tej części Węgier, a będąc w tym urokliwym, słonecznym miasteczku koniecznie trzeba zajrzeć do muzeum wina.
  6. Marrakesz – w długi weekend majowy z dzieckiem można także pokusić się o bardziej egzotyczne destynacje, takie jak na przykład Marrakesz, gdzie o tej porze roku panuje już iście letni klimat.