Jak urządzić mały pokój dla dziecka?

Urządzając wymarzone mieszkanie niestety nie zawsze możemy pozwolić sobie na wszystko czego byśmy chcieli, bywa że na drodze staną nam rozmiary aranżowanych pomieszczeń. Zwłaszcza w blokach często zdarza się, że jeden z pokoi jest mniejszy niż pozostałe, może stać się on pokojem dziecinnym lub sypialnią. Nawet mała przestrzeń może być bowiem w ciekawy sposób zaaranżowana na sypialnię.

W przypadku aranżacji małej sypialni duże znaczenie będzie miało optyczne powiększenie pokoju, dlatego w takim pomieszczeniu najlepiej będzie zastosować jasne kolory ścian, w grę wchodzi biel oraz jasne odcienie szarości. Ciekawym rozwiązaniem może być także umieszczenie na jeden ze ścian fototapety dającej wrażenie przestrzeni, może to być droga rozciągająca się po rozmywający się horyzont lub inna forma dająca poczucie przestrzenności widoku, który mamy przed oczami.

Podłoga w takim pomieszczeniu powinna być także w jasnych kolorach, materiał w niej zastosowany będzie zależał od gustów i upodobań właścicieli sypialni, może to być parkiet lub panele z jasnego drewna lub wykładzina bądź dywan także w jasnych kolorach.

Centralnym punktem każdej sypialni, a jednocześnie elementem zabierającym najwięcej miejsca jest łóżko. Powinno być ono wygodne i obszerne, dlatego nie warto rezygnować z komfortu snu nawet jeśli pokój nie jest duży. Można natomiast zastosować kilka pomysłów na to, by łóżko nie przytłoczyło sobą całego pomieszczenia. Przede wszystkim zarówno pościel, jak i narzuta powinny być w jasnych kolorach. Warto także rozważyć łóżka wiszące lub zaprojektowane tak, że dla patrzącego wydają się wisieć w powietrzu, taka przestrzeń pod łóżkiem nada całemu pokojowi wrażenie przestrzeni. Łóżka tego typu można znaleźć na stronie – https://meblezkrakowa.pl/5-lozka-drewniane. Innym sposobem na łóżko w małej sypialni jest zakup łóżka z szufladami w ramie lub wybudowanie niewielkiego podestu, w którym zostaną ukryte szuflady, a na którym będzie stało łóżko. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zrezygnować ze znacznej części szaf, szafek i półek w sypialni. Osoby, które umieją utrzymać porządek mogą także zrezygnować ze szafy i zastąpić ją metalowym wieszakiem.

Kolejnym sposobem na powiększenie sypialni jest rezygnacja z toaletki na rzecz ogromnego lustra na całą wysokość ściany. Przy takim lustrze stawiamy mały taboret lub pufę oraz niewielki stolik kawowy z organizerem na kosmetyki. Ewentualnie obok lustra można powiesić kilka półek, na których zostaną ustawione wszystkie niezbędne kosmetyki.