Jakie klocki Cobi wybrać dla dziewczynek?

Wasza córka to mała konstruktorka? Chcecie aby mogła rozwijać swoją pasję dzięki pasjonującym zabawkom? Klocki Cobi dla dziewczynek mogą być w tym bardzo pomocne. Jaki zestaw jednak wybrać, by sprawić dziecku największą radość, a także dobrze zadbać o jego rozwój? Odpowiedź na te oraz inne pytania znajdziecie w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury wszystkich rodziców, jacy szukają dla swoich pociech nieoczywistych, kreatywnych zabawek.

Klocki Cobi dla dziewczynek?

 

Najbardziej znana polska firma zabawkowa, czyli Cobi, to wbrew pozorom nie tylko zestawy przeznaczone dla chłopców, ale również dla dziewczynek. Możemy się o tym prosto przekonać odwiedzając jeden z wielu sklepów internetowych, oferujących ich produkty. (Przykładem może być tu Kraina Klocków, jakiej asortyment znajdziecie pod poniższym adresem: krainaklockow.com/k/klocki-dla-dziewczynek). Choć przez lata polskie Lego przyzwyczaiło nas do klocków inspirowanych historią, jak np. ich rocznicowa seria związana z Bitwą pod Grunwaldem, czy też najbardziej znane zestawy odtwarzające bitwy oraz sprzęty z czasów II wojny światowej, to jest to zaledwie część tego, co mają do zaoferowania. Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji, jakie udowadniają, że Cobi dla dziewczynek rzeczywiście istnieje.

Najlepsze zestawy

 

Choć dzielenie zabawek na chłopięce i dziewczęce coraz bardziej odchodzi do lamusa, to w pewnym wieku wciąż ma ono duże znaczenie dla rodziców, jak i samych zainteresowanych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dzieci bawiły się każdym rodzajem klocków bez względu na płeć, jednak dlaczego tak wcześnie odbierać im możliwość zabawy spersonalizowanymi zestawami? Z tego też powodu na rynku znajdziemy wiele zabawek firmowanych, jako „dziecięce”, czy „chłopięce”. Nie inaczej ma się sprawa z klockami Cobi dla dziewczynek, czy też najpopularniejszym w branży zabawkowej Lego. Nas jednak w tym akapicie interesują przede wszystkim te pierwsze.

 

Cobi, jak już wspominaliśmy, oferuje znacznie więcej, niż tylko „wojenne” zestawy, choć to one niewątpliwie są ich znakiem firmowym, dzięki któremu polska marka stała się popularna zarówno w Europie, jak i w Azji, czy też w Ameryce Południowej w ostatnim czasie. W ofercie firmy znajdziemy między innymi pasjonującą Wyspę Skarbów, idealną dla małej piratki, czy też Karetkę Pogotowia dla tych dziewczynek, jakie marzą by kiedyś stać się wziętymi lekarkami. 😉 Nasza inna propozycja to zestaw Bitwa o Flagę, przeznaczony zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

Lego dla dziewczynek

 

Na koniec chcemy wspomnieć jeszcze o klockach Lego dla dziewczynek, jakie niewątpliwie dominują w branży. Wśród produktów duńskiego giganta znajdziemy całe serie dedykowane małym kobietom, jak chociażby Lego Princess i inne. Niewątpliwie przed kupnem warto rozważyć również ich wybór. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zakupić produkty obu marek, gdyż ich klocki można swobodnie łączyć, co jest niewątpliwie ich ogromnym atutem. Bez względu jednak na markę, przy wyborze zestawów warto uwzględnić zainteresowania małej damy oraz jej upodobania. Pozwoli to uczynić z klocków nie tylko pasjonującą zabawkę, ale też edukacyjne narzędzie.