Karboksyterapia w Krakowie dla dzieci – jakie efekty może Ci przynieść?

Jedną z nowości, którą oferuje obecnie medycyna estetyczna, jest właśnie karboksyterapia. W Krakowie rozwinęło się kilka klinik, oferujących ten zabieg, które dzięki swoim specjalistom należą teraz do najlepszych i najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce. Karboksyterapia jest bardzo pomocna na wiele problemów, a do tego nie stanowi zagrożenia w postaci powstania trwałych uszkodzeń tkanki skórnej czy wystąpienia reakcji alergicznych. W jakich przypadkach możemy się więc zdecydować na jej wykonanie? Na czym dokładnie polega zabieg? Czy mogą później wystąpić jakiekolwiek powikłania?

Czym jest zabieg karboksyterapii dla dzieci?

Nieustanny rozwój medycyny estetycznej pozwolił na odkrycie i udoskonalenie nowego zabiegu, jakim jest karboksyterapia. Nie bez powodu została ona określona jako metoda wszechstronna, ponieważ może być wykorzystywana zarówno do leczenia wielu dolegliwości, jak i do usuwania różnych problemów związanych z urodą czy też estetyką ciała.

Zabieg jest niezwykle pomocny na między innymi zmarszczki, rozstępy, blizny, cellulit, cienie pod oczami oraz obwisłą skórę. W zakresie problemów zdrowotnych zabieg będzie pomocny przy zaburzeniu krążenia, skurczach kończyn, owrzodzeniach żylakowych czy trudno gojących się ranach. Trudno się więc dziwić dlaczego tak dużą popularnością cieszy się karboksyterapia. W Krakowie rozwinęło się kilka świetnych klinik, które dzięki swoim specjalistom należą teraz do najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce.

Karboksyterapia – na czym polega zabieg dla dzieci?

Tak, jak może niektórym sugerować sama nazwa zabiegu, karboksyterapia (więcej o karboksyterapii)  polega na podskórnym wstrzyknięciu dwutlenku węgla (CO2). Gdy dotrze on do okolicznych tkanek, rozszerza naczynia krwionośne, pomaga w odżywieniu komórek oraz stymuluje procesy regeneracyjne. Warto również wiedzieć, że wywołuje stan zapalny w miejscu wstrzyknięcia, dzięki czemu stymulowana jest produkcja kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jędrność i sprężystość skóry.

Ewentualne powikłania i skutki uboczne karboksyterapii

Jak już pisaliśmy wcześniej, wstrzykiwanie podskórnie dwutlenku węgla powoduje chwilowy stan zapalny, który objawia się powstaniem siniaków i wybroczyn, a także bólem w miejscach nakłucia. Jest to jednak zupełnie normalne i dosyć szybko mija. Aby uniknąć jakichkolwiek poważniejszych powikłań należy stosować się ściśle do zaleceń pozabiegowych, do których należą między innymi ograniczenie aktywności fizycznej, nie chodzenie na basen czy do sauny, a także przez kilka dni nie używanie innych kosmetyków niż te zalecone przez lekarza.