Peptydowa kuracja na włosy- na czym polega?

Pięknie wyglądające, zdrowe i gęste włosy to marzenie chyba każdego z nas. A jednak, istnieje cały szereg problemów, jakie mogą sprawić, że nasze włosy nie będą wyglądać do końca tak, jakbyśmy tego chcieli. W przypadku pojawienia się takiego problemu najlepiej działać od razu wcielając w życie jakąś terapię zaradczą, która pomoże nam poprawić kondycję naszych włosów. Odpowiednim specjalistą, do którego powinniśmy się udać jest trycholog. Zajmuje się on nie tylko włosami, ale i wszystkim, co związane ze skórą głowy. Już podczas pierwszej wizyty można wykonać pogłębioną analizę skóry głowy, która pozwala szybciej i dokładniej zbadać przyczynę problemów z włosami.

 

W asortymencie klinik, które zajmują się włosami oraz skórą głowy można też znaleźć szereg specjalistycznych zabiegów, które pozwalają na poprawę kondycji włosów czy też ich zagęszczenie. Jedną z takich kuracji jest zabieg z wykorzystaniem preparatów bogatego w peptydy. Na czym to polega?

Iniekcja skoncentrowanego preparatu na skórę głowy

Podczas zabiegu chcemy uzyskać jak najefektywniejszą stymulację skóry głowy, dlatego też wstrzykuje się odpowiednio przygotowany preparat bogaty w peptydy. Jego skład zostaje w specjalny sposób dobrany tak, aby jego działanie było jak najkorzystniejsze dla skóry. Zabieg tego typu można przeprowadzić w Centrum Zdrowego Włosa– jest to klinika skoncentrowana na włosach oraz na wszystkim, co z nimi związane. Centrum Zdrowego Włosa oferuje kurację peptydową, gdzie obok 7 różnych peptydów nastrzykuje się również kwas hialuronowy.

 

  • Jest to zabieg przeznaczony zarówno na kobiet jak i dla mężczyzn, którego działanie utrzymuje się nawet 2 tygodnie po iniekcji. Wszystko dzięki odpowiednio dobranym składnikom aktywnym.
  • Zabieg polega na dostarczeniu substancji aktywnych w głębokie warstwy skóry głowy. Mają one za zadanie pobudzić skórę do wytwarzania nowych mieszków włosowych, a także poprawić kondycję włosów i cebulek włosowych już istniejących.
  • Zabieg ten jest polecany jako kuracja na problem wypadania włosów. Jest to jeden ze sposobów skutecznej walki z tym właśnie problemem niezależnie od jego przyczyny czy miejsca na skórze głowy, gdzie występuje.
  • Zabieg może być też stosowany w celu poprawy kondycji włosów. Jego efektem jest ich pogrubienie, zagęszczenie, a także wzmocnienie.
  • Dodatkowo, efektem zabiegu jest pobudzenie krążenia w skórze głowy. Staje się ona znacznie lepiej wypielęgnowana.