Plan zwiedzania Krakowa z dzieckiem

W Krakowie jest wiele miejsc, które będąc w tym mieście warto odwiedzić. Dlatego przed podrożą do dawnej stolicy Polski warto sporządzić listę miejsc, na których odwiedzeniu zależy nam najbardziej oraz przygotować plan zwiedzania.

Miejsca, które w Krakowie trzeba koniecznie zobaczyć

Niezależnie do planu, który przygotujemy na zwiedzanie Krakowa są takie miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć. Jednym z takich obowiązkowych miejsc jest krakowski Rynek Główny, który na każdym kto do Krakowa przyjeżdża po raz pierwszy robi wspaniałe wrażenie. Zatem musi się on koniecznie znaleźć w planie zwiedzania. Warto także rozważyć nocleg w jego pobliżu, na przykład w miejscu taki jak to – imperial hotel na rynku, bo trzeba wiedzieć, że krakowski rynek to nie tylko wspaniała architektura, miejsca związane z historią polski czy klimatyczne kawiarenki, to także imprezowe centrum Krakowa, gdzie niemal przez cały tydzień można wyjść na imprezę. Ponadto Rynek Główny jest także dobrym miejscem wypadowym do dalszego zwiedzania Krakowa i obowiązkowych punktów w planie wycieczki takich jak Zamek Królewski na wzgórzu wawelskim czy żydowska dzielnica Krakowa – Kazimierz.

Miejsca, w których koniecznie trzeba być

Obok miejsc, które warto zobaczyć są także miejsca do których warto zajrzeć. Wśród takich miejsc warto wymienić kopiec Kościuszki, z którego rozciąga się zachwycający widok na Kraków, innym obowiązkowym punktem wyprawy do Krakowa jest kościół Mariacki i podziwianie ołtarza Wita Stwosza. W Krakowie mieści się także jedno z nowocześniejszych i mocno polecanych muzeów traktujące o II Wojnie Światowej, czy Fabryka Oscara Schindlera, natomiast Ci, którzy chcieliby się przekonać jak mieszkali krakowscy mieszczanie na przestrzeni wieków powinni udać się do Kamienicy Hipolitów na Rynku Głównym. W Krakowie mieści się także jedyne w Polsce muzeum kultury i sztuki japońskiej Manggha, co dla fanów orientalnych klimatów będzie z pewnością ciekawym punktem wycieczki. Nie sposób także nie wybrać się do Muzeum Narodowego, gdzie prezentowana jest Dama z Łasiczką Leonardo Da Vinci, wiele interesujących eksponatów znajduje się także w Muzeum Czartoryskich.

Miejsca, w których warto zjeść

Będąc w Krakowie warto także pomyśleć o kulinarnych doświadczenia. Najbardziej znaną i uchodzącą za jedną z najbardziej ekskluzywnych restauracji w Krakowie jest Wierzynek – zatem chcąc spróbować potraw z najwyższej półki warto zarezerwować tam stolik. Zaś wielbiciele fast foodów powinni udać się na zapiekanki do okrąglaka na Placu Nowym lub pod Halę Targową na Kiełbaski z Nyski.