Wakacyjne podróże Polaków z dzieckiem, czyli czym na wakacje jeździmy najczęściej

Dla wielu Polaków wakacje to jedyny czas w roku, kiedy to mogą oni wypocząć wraz z rodziną. Logiczne w związku z tym jest, że wielokrotnie na wakacje czekamy przez okrągły rok. Nie jest tajemnicą, że dziś Polacy podróżują już nie tylko na Mazury czy też nad polskie morze. Nie zapominajmy też o podróżach zagranicznych. Grecja, Bułgaria, Hiszpania, Włochy czy coraz popularniejsza Albania to bardzo interesujące kierunki. Również i z punktu widzenia finansowego, ponieważ takie wczasy są dziś coraz tańsze. Przyjrzyjmy się jeszcze temu, jak Polacy podróżują na wakacje. Czy zawsze jest to samolot?

Podróże lotnicze z dzieckiem

Nie da się ukryć, że podróże lotnicze są obecnie coraz popularniejsze i to nie tylko w czasie wakacji, ale również i na co dzień. Pamiętajmy bowiem, że na rynku jest dziś coraz więcej tanich linii lotniczych. Wprawdzie warunki nie są tam najbardziej komfortowe, a stewardessy nie podają obiadów czy drinków, to turysta nie ma na co narzekać. Najważniejsze, że w miejsce docelowe dostanie się w miarę szybko. Poza tym do warunków też większego zastrzeżenia mieć nie można. Pod względem komfortu na pewno jest to wybór numer jeden, ale Polacy na wakacje zdecydowanie częściej podróżują własnym środkiem transportu.

Zauważmy tu jeszcze, że wybierając samolot, pomyśleć trzeba o parkingu dla swojego auta. Jeśli na lotnisko udajemy się własnym samochodem, warto zadbać o bezpieczny parking. Wówczas po powrocie auto będzie na nas czekać w takim samym stanie, jak go zostawiliśmy. Takich parkingów w związku z dużym zainteresowaniem podróżami lotniczymi akurat nie brakuje. Przykładem jest tu parking Atmosfera, który znajduje się przy lotnisku w Pyrzowicach. Więcej informacji o tym parkingu dostępnych jest na stronie http://www.atmosfera.eu.

Podróż samochodem z dzieckiem

Najczęściej wybieranym środkiem transportu przez Polaków jest samochód. Z pewnością po części dlatego, że samochodami zazwyczaj jeździmy na wakacje w Polsce. Niemniej jednak nie ma nic złego w tym, aby samochodem wybrać się w podróż zagraniczną. Jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Wówczas można sobie zapewnić całkiem ciekawą wycieczkę objazdową. Wcześniej niezbędne jest jednak dokładne przestudiowanie trasy.

Podróż autokarem z dzieckiem

Wielu Polaków na wakacje w dalszym ciągu jeździ autokarem. Do tej grupy zaliczają się przede wszystkim wycieczki studenckie, choć nie jest to żadną regułą. Młodzi ludzie taki środek transportu wybierają jednak najczęściej.

Rejs statkiem z dzieckiem

Na koniec wspomnijmy jeszcze o statkach, choć na taki wybór decyduje się niewielka grupa Polaków. Z pewnością po części także przez koszta, bo nie jest tajemnicą, że bilety są tutaj dość drogie, choć wiele zależy oczywiście od komfortu i czasu podróży.