wypadek dziecka

Wypadek dziecka – jak uzyskać odszkodowanie?

Gdy dziecku ulegnie wypadkowi…

Każdy rodzic wie, że dzieciaki mają w sobie mnóstwo energii i chęci odkrywania świata. Niestety ta chęć nie zawsze idzie w parze z rozsądkiem. Dzieci często nie myślą o konsekwencjach swoich czynów i nie rozumieją niebezpieczeństwa, które może wynikać z ich beztroskiego zachowania. Dlatego też nawet jeśli rodzice mocno zwracają uwagę na to gdzie i w jaki sposób dzieci się bawią, nigdy nie mają stuprocentowej pewności, że ich dziecku nic się nie stanie. Nasze pociechy są szczególnie narażone na różnego rodzaju wypadki. Począwszy od tych, które mają miejsce podczas zabawy, przed wypadki w szkole, aż po możliwość ulegnięcia wypadkowi drogowemu. Dla każdego rodzica widok cierpienia dziecka, jest jednym z najokropniejszych doświadczeń w życiu, jednak jako osoby dorosłe pomimo zgrozy i smutku, który odczuwamy musimy zadbać, aby skutki wypadku były jak najmniej uciążliwe dla naszej pociechy.

Prywatna opieka medyczna

Wypadek dziecka sprawia, że chcemy zabrać je do najlepszych lekarzy. Wówczas przestaje być dla nas ważne, czy będzie to lekarz w placówce finansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia, czy też w ośrodku prywatnym. Każdy rodzic będzie dbał przede wszystkim, o to by jego pociecha trafiła do najlepszego specjalisty. W takiej sytuacji nie dbamy o koszty, bo nie one są w tym momencie ważne. Jednak dobrze wiedzieć, że jeśli zdecydujemy się na leczenie w prywatnej placówce, to wcale nie oznacza, że sami musimy pokrywać koszty leczenia. Według prawa takie koszty może pokryć odszkodowanie. Trzeba jednak pamiętać, aby mieć odpowiednie dokumenty i argumenty dla ubezpieczyciela, które będą dowodziły, że taka opieka była niezbędna dla naszej pociechy, która w państwowej placówce nie otrzymałaby wystarczającej, fachowej pomocy.

Rehabilitacja także prywatnie

Bardzo często warunkiem dojścia dziecka do zdrowia jest podjęcie rehabilitacji. W przypadku zabiegów, które mają przywrócić pełną sprawność bardzo często liczy się czas. Im szybciej podjęta rehabilitacja, tym większe szanse, że po wypadku nie pozostanie żaden ślad na ciele dziecka. W tym przypadku rodzice także mogą podjąć i często podejmują decyzje o skorzystania z rehabilitacji w prywatnych ośrodkach. W tym przypadku także odszkodowanie powinno pokryć jej koszty. Aby mieć pewność, że ubezpieczyciel wypłaci pieniądze warto wziąć od lekarza zaświadczenie, że rehabilitacja jest wymagana jak najszybciej oraz zebrać dokumenty mówiące o tym, że na zabiegi w placówce publicznej trzeba będzie długo czekać. Jeśli rehabilitacja ma zostać podjęta jak najszybciej, a czas oczekiwania w placówkach NFZ jest długi, to firma ubezpieczeniowa nie może poddawać w wątpliwość konieczności podjęcia zabiegów w prywatnych placówkach. Ubezpieczenie pokryje nie tylko koszty samej rehabilitacji, ale także dojazdów na zabiegi. Odszkodowanie jest też wypłacane, jeśli prywatnie podejmiemy leczenie czy rehabilitację dziecka w sposób, którego nie refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia. Zabiegi nie objęte refundacją, także są pokrywane ze środków z odszkodowania.

Autor: http://armedlaw.pl/